To najlepšie z juniorátu
  • Pokoj a dobro! Smile
  • „Radosť z teba je mojou silou, iba ty si mojou záštitou...“ Cool   (Eliška - úryvok z piesne)               
  • Život človeka je často poprepletaný rôznymi situáciami. Embarassed
  • Aj naše životy sú spleťou rôznych životných príbehov.Surprised
  • Chceme vám ponúknuť náš život, taký jednoduchý a pritom pestrý. Wink
  • Nakukneme spolu s vami do nášho diania a budeme sa vám postupne predstavovať jedna po druhej. Innocent

sestra Soňa

Rozhovor so sestrou Soňou
Soni, povedz nám odkiaľ pochádzaš.
Zo Spišskej Belej.
Keby sme chceli navštíviť mesto Spišská Belá, čo by zaujímavé nás tam čakalo?
Kaštieľ Stražky, kde nájdete obrazy maliara Medňanského, múzeum J. M. Petzvala, ktorý je známy tým, že zostrojil šošovku do fotoaparátu a múzeum botanika M. Greissigera.
Priblíž nám trošku tvoju rodinu. Z koľkých súrodencov pochádzaš?
Z troch, ja som najmladšia. Mám staršiu sestru Zuzku a ešte staršieho brata Maja. Moja mamka sa volá Mária a ocino Klement.
Chodila si do nejakého spoločenstva pred vstupom do rehole?
Áno. Do spoločenstva Dávid v Spišskej Belej, bližšie o ňom: www.spoldavid.sk. A počas vysokej školy do spoločenstva Rút v Nitre.
Tvoje záľuby a koníčky?
Hudba, tanec, šport, knihy a rybačka.
Tvoj obľúbený citát zo Sv. Písma je?
„Potešujte, potešujte môj ľud.“
Obľúbená gospelová pieseň?
Je ich viac, ale čo ma práve teraz tak napadlo a je to tiež spojené s mojimi sľubmi – „Môžem vystúpiť na Pánov vrch“. Smile
Keďže si čerstvo pečená juniorka, mohla by si nám prezradiť nejaký silný moment zo sľubov. Čo ťa tak silno oslovilo?
No, to je taká široká otázka, nie na jednu odpoveď. Smile Určite veľká sila je, keď je chvíľa, že vy už kľačíte pred provinciálnou predstavenou, ruku máte položenú na Sv. Písme a sľubujete Bohu a Cirkvi zachovávať Sv. Evanjelium. Človek si v tej chvíli uvedomí, čo sľubuje. Možno by som povedala, že je to až taká kozmická požiadavka, čo človek vie, že nemôže sám od seba vykonať, uskutočniť. Smile Proste je to silné. Smile
Čo by si chcela odkázať tím, ktorí navštívia našu stránku?
SmileSmileSmile Teraz mi napadá tá moja výzdoba, čo som mala na sľuboch. Mala som tam obraz sv. Františka, ktorý má zdvihnuté palce vyjadrujúce, že je všetko OK. Pôvodný text, ktorý tam mal byť je – „Vyskúšal som to a funguje to.“. Tak povzbudzujem všetkých, aby sa nebáli a vyskúšali to, ja verím, že to funguje. Smile
Ďakujeme Soni za tvoje áno, ktoré si dala Bohu a budeme ťa naďalej sprevádzať svojimi modlitbami.
Sestra Rút

Sestra Kristína

Volám sa s. Kristína a pochádzam z malého mestečka Nová Baňa, obkoleseného lesmi a  krásnou prírodou na strednom Slovensku. V tomto čase bývam v Bratislave a študujem na VŠ 2. rok anglický jazyk a pedagogiku, takže až raz budem učiteľkou, budem dávať samé jednotky. Veľmi rada sa modlím piesňami, hraním na gitare a na klavíri. Okrem toho sa občas vo voľnom čase  spolu so sestrami vyberiem aj na kolieskové korčule alebo na prechádzku do Mariánky. Svoju lásku k športu pestujem dobiehaním na bratislavské trolejbusy a električky. Smile Keby som si mala vybrať nejaký obľúbený citát, bolo by ich veľmi veľa. Ale azda jeden z viacerých, ktorý mi Pán posiela pre potešenie môjho srdca: "Nech i vrchy ustúpia a kopce nech sa otrasú, moja milosť neodstúpi od teba. Zmluva môjho mieru sa neotrasie, hovorí Pán, tvoj zľutovník." (Iz 54, 10)

A čo na záver?

Všetkým vám, ktorí čítate tieto riadky vyprosujem hojné nebeské požehnanie, nech je Ježiš vaším Svetlom, Láskou, Priateľom.

Sestra Mária

Volám sa sestra  Mária. Som čerstvou členkou komunity v Žiline, keďže od novembra pracujem v kancelárii Diecéznej charity Žilina. Medzi moje záľuby patrí čítanie kníh, hra na gitare a spev. Rada hrám volejbal a pracujem v záhrade. Taktiež mám rada nížiny, keďže z nich pochádzam. Mojimi obľúbenými žalmami sú žalm 27 a žalm 139.
Veľmi ma oslovuje Panna Mária, ktorá „zachovávala všetky slová vo svojom srdci a premýšľaľa o nich.“ (porov. Lk 2, 19)
Momentálne prežívam taký čas, že som vďačná Bohu za každý dar a za každú Jeho milosť, ktorú mi dáva.
To, čo ma oslovuje zo žalmu 139, je: „A keby som prišiel na koniec, ešte stále som pri Tebe.“

 

Sestra Noemi

Toho času som študentkou SZU v Bratislave, odbor ošetrovateľstvo.
Pochádzam z krásneho mestečka na strednom Slovensku Nová Baňa.
Teraz žijem v jednej z Bratislavských komunít.
Svoj voľný čas rada trávim pri knihe,  hudbe, milujem krížovky a puzzle a neodolám ananásu a krásnej prírode, a moje obľúbené obrazy sú pšeničné klasy a dúha.
Môj obľúbený citát z Božieho slova: "Ak pšeničné zrno nepadne do zeme a neodumrie..."
A obľúbený svätí sú: Mária Magdaléna, Ján XXIII. a naša zakladateľka A. Lamplová.   Z mojej tvorby.

 

Sestra Pavlína

Volám sa sestra Pavlína. Rehoľné meno som si vybrala podľa sv. Pavla, lebo ma veľmi oslovuje jeho horlivosť a odvaha s akou hlásal vhod i nevhod Evanjelium nášho Pána Ježiša Krista. Ako sám hovorí: "Veď Boh nám nedal ducha bojazlivosti, ale Ducha sily lásky a rozvahy." (2Tim 1,7)
Mám troch súrodencov a pochádzam z Košíc. Pán mi dal do srdca túžbu pracovať s deťmi a mládežou a túto túžbu mi denne napĺňa pri práci v Materskej škole v Širokom. Moje hobby? Mám veľmi rada zimné športy (korčuľovanie, lyžovanie), tiež hudbu. No a vo voľnom čase rada vymýšľam a učím sa nové veci.

Doplnkové informácie