BOHU VĎAKA

„Milé sestry, čo si žiadate?“ Otázka, ktorá 26. augusta 2012 zaznela kláštorom v Okoličnom pre už novicky Kateřinu Holanovou, rehoľným menom Emanuelu a Ivanu Sekerákovú, ktorá si krstné meno necháva naďalej a jej rehoľným patrónom bude Giussepe Moscati. 

 

Emanuela pochádza z Plzne, má jednu mladšiu sestru. Vyštudovala učiteľstvo nemeckého jazyka a dejepisu. Medzi jej záľuby patrí: prechádzka do prírody, štúdium nemeckého jazyka, rada varí - hlavne pečie, rada fúka bublifuk, počúva dobrú hudbu, má rada históriu. Jej tajným snom, ktorý už od teraz nebude tajným je: dostať sa do Nového Zélandu a letieť balónom. Čo dodať? Proste a dostanete!

Ivana pochádza zo Šarišských Draviec, blízko Prešova. Má dvoch mladších súrodencov. Je vyučená krajčírka a podarilo sa jej skončiť vysokú školu – učiteľstvo náboženskej výchovy a slovenského jazyka. Vo voľnom čase rada hrá futbal, volejbal, obľubuje cyklistiku, turistiku a šoférovanie auta. Tajný sen? Založiť dievčenské futbalové mužstvo, vlastne ženstvo, aspoň trikrát riadiť honda civic a ďalšie veci, ktoré sú v štádiu modlitby.

„Milé sestry, čo si žiadate?“ „ ... oblečené do rehoľného rúcha ... dokonale nasledovať Krista a s láskou niesť jeho kríž ...“ BOHU VĎAKA!

Nech všetky schopnosti a dary našich nových noviciek slúžia na Božiu slávu a spásu duší.

 

Pozri

Doplnkové informácie