Som Božia princezná

Milí priatelia, chceme sa s vami podeliť čo nového sa udialo na našom stretku. V sobotu 28.4. si dievčatá  mali priniesť na stretko  svoje najkrajšie šaty, prípadne sponky, topánky. Hneď na začiatku dievčatá prekvapila správa kráľovských pážat, že nás navštívi kráľ a treba sa pripraviť.

Dievčatá sa vystrojili ako sa patrí, predsa kráľ Ludovít nechodí každý deň do Bratislavy.  Kráľ Ľudovít bol veľmi milo prekvapený, aké milé dievčatá stretol a rozhodol sa ich každú z nich korunovať za" Božiu princeznú", kde každé dievča dostalo svoju korunku od kráľa  Ľudovíta. Potom nasledovalo spoločné fotografovanie a lúčenie, lebo kráľ  Ľudovít  mal ešte veľa  povinností. Po tejto významnej udalosti pokračovala katechéza, kde sme si hovorili, že krstom sa stávame" Božími princeznami" a ako má vyzerať Božia princezná. Potom sme sa ich spýtali či poznajú nejaké princezné a tak tie mladšie menovali rozprávkové, ale tie staršie už tušili kam smerujeme, že najväčšou princeznou je P. Mária. Predstavili sme im  tri Božie princezné : sv. Alžbetu Uhorskú, matku Terezu a našu zakladateľku Antóniu Lamplovú.  Odpoveď na otázku: "Či aj teraz existujú Božie princezné ?"  Sme spoločne prišli na to , že áno.

Každá mamina, žena, dievča práve krstom sa stáva  " Božou princeznou". Následne  sme v kaplnke poďakovali za dar, že sme Bohom milované, prosili za maminy a nastalo "veľké" pukancové občerstvenie, pretože pukance predčili všetko ostatné. Po tejto posile si dievčatá vyrábali " šperky" : náramky, prstienky, náušnice... A nakoniec sme sa na dvore, niektoré aj v slávnostných šatách a korunách, zahrali vybijanú. Mnohé dievčatá podľa rodičov aj spali s korunkami a šaty si odložili až večer tesne pred spaním. Veríme, že stretko  splnilo cieľ, aby sa tešili dievčatá z toho, že sú Božie princezné milované Bohom.

Pozri

Doplnkové informácie