Lomnička

 

Lomnička 19
065 03 Podolínec
052/439 17 08
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Poslanie:
• apoštolát v rómskej komunite v obci Lomnička
• vyučovanie v materskej škôlke
• práca s mládežou, práca s rodinami

Leto v Lomničke i mimo nej

S príchodom letných prázdnin sa začali priestory nášho centra zapĺňať ešte viac, ako obyčajne. Aby sme to mohli zvládnuť, už pred prázdninami sme sa snažili vytvoriť si nejaký „plán“ aktivít, ktoré by bolo možné realizovať a nezabúdali sme ani na priestor pre spontánne akcie a stretnutia s deťmi a mladými. Ako to už býva, okrem nášho plánovania a vkladu je tu aj Boží plán a réžia, cez ktorú nám chce Pán žehnať a veru aj žehnal.

Čítať ďalej...

Tábor pre dievčatá z Lomničky

V dňoch 16. – 20. augusta sa vďaka podpore z grantu Ministerstva kultúry SR v diecéznom pastoračnom centre vo Važci uskutočnil tábor zboru sv. Kataríny z Lomničky. Zúčastnilo sa ho 23 dievčat, na ktoré okrem nácvikov spievania čakal aj bohatý voľnočasový program, ktorý sme pre ne pripravili spolu so sestrou Jankou z Kremnice a Veronikou B. z Podolínca. Dievčatá sa hlbšie oboznámili s významom liturgického spevu a naučili sa nové piesne.

Čítať ďalej...

Goralské folklórne slávnosti

V sobotu, 7. augusta 2010, boli mladí speváci z Lomničky pozvaní na Goralské folklórne slávnosti do podtatranskej obce Ždiar, aby sa tak zapojili do programu s dlhoročnou tradíciou. Keďže sme získali finančnú podporu z grantu Ministerstva kultúry SR, mohli sa na tomto podujatí zúčastniť. Goralské slávnosti sa uskutočnili už po šestnástykrát a opäť mali bohatý kultúrny program, na ktorom boli zastúpení folkloristi z Poľska a Slovenska, ako aj talenty zo Ždiaru, či populárny Peter Stašák. Spevokol z Lomničky sprevádzali naše sestry, Bohuš Živčák z Podolínca, pán kaplán Martin Majda a pán farár Ján Záhradník, ktorý v Ždiari pôsobil do júna 2010. Najprv sa zúčastnili svätej omše, na ktorej spievali a potom pridali ešte niekoľko piesní, aby si napokon vychutnali program aj ako diváci. Ďakujeme Bohu za tento pekný zážitok 

Sestry z Podolínca/Lomničky Smile             > pozri fotogalériu

Doplnkové informácie