Okoličné

Kláštorná 35, Okoličné
031 04 Liptovský Mikuláš
044/552 6365 - vrátnica
mobil 0903 982961 
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Poslanie:
• formácia noviciek
• služba vo farnosti
• práca s mládežou
• služba modlitby a obety
• starostlivosť o staré a choré sestry

Vďaka za mimoriadne rehoľné jubileum

V sobotu  26.  augusta  2012  sme  v komunite  sestier  v Okoličnom slávili významné rehoľné  jubileum  S.M.  Leony  Kajanovej  -  75. výročie od zloženia sľubov.  Slávnosť začala  sv.  omšou,  počas  ktorej  sestrička  obnovila  svoje  rehoľné  sľuby.  V  kázni miestny  pán  dekan  vyzdvihol  nevšedné  jubileum  a hodnotu  vernosti,  ktorá  je  v dnešnej dobe  „nemoderná“. 

Čítať ďalej...

Duchovné cvičenia v Okoličnom

V čase od 19.2. - 25.2. 2012 sa uskutočnili v komunite sestier v Okoličnom duchovné cvičenia organizované našou provinciou. Spolu s väčšou časťou sestier miestnej komunity tu svoje duchovné cvičenia prežilo aj ďalších jedenásť sestier z iných komunít.

Čítať ďalej...

Relikvie sv. Cyrila

V dňoch 14. a 15. marca 2011 sme prežili čas milosti. Pán nám dal možnosť stráviť vzácny čas pri relikviách sv. Cyrila zo Solúna a zotrvať v tichosti pri nich. Relikvie nám priniesol pán dekan Šverha z vojenského ordinariátu. V pondelok 14. marca sme začali krátkou liturgiou slova. Relikvie boli sprístupnené aj pre veriacich farnosti Okoličné. (kuk foto)
Pane, ďakujeme ti za tvoju lásku nám preukázanú aj cez sv. Konštantína.  Sv. Konštantín – oroduj za nás.

Betlehemské svetlo

Dňa 19.12. nám skautky priniesli Betlehemské svetlo. Ak chceš vedieť niečo viac o tejto peknej tradícii, prečítaj si tento článok.

sv. František v Okoličnom

Spolu s mladými a deťmi farnosti Okoličné sme pripravili menšie divadelné predstavenie na slávnosť sv. Františka. S našou radosťou sme sa podelili aj vo farnosti Liptovský Mikuláš. Môžete si pozrieť k tomu video: 1. časť, 2. časť.

Doplnkové informácie