Jednoduchými očami...

Nennolina Meová. Dievčatko z Ríma, ktoré postupne spriadalo pavučinu lásky vo svojom detskom srdci. Pre nás menej známa, Talianom blízka kandidátka na blahorečenie. Zomrela ako sedemročná na rakovinu kostí. Autor Luigi Borriello OCarm zozbieral jej lístočky, korešpondenciu Ježišovi počas prípravy na prvé sväté prijímanie. Zbierka jej lístočkov pod názvom Jednoduchými očami (Žilina:Kongregácia školských sestier sv. Františka, 2011)

obsahuje zaľúbené vyznania, ktoré spisovala mama alebo sestra, keďže Antoinette (tak sa volala pravým menom) ešte nevedela písať. Na prvý pohľad jednoduché  opakujúce sa výkriky lásky. Ich stupňujúci sa a obetami prehĺbený ráz však odkrýva nebývalé zrenie ešte detského  a pritom už snúbeneckého vzťahu s Ježišom. Nennolina sa otvárala milosti ako puk drobného jarného kvietka. Ak by sa Lístočky niekomu zdali priveľmi sladké, nech si uvedomí čírosť a úprimnosť lásky tejto. možno na svoj vek až privyspelej detskej duše. Autorov úvod k zbierke je však obdivuhodne erudovanou štúdiou. Na vzorke niekoľkých sformulovaných slov (mimochodom je až 165, no mnohé sa opakujú) odkrýva znaky bohatstva spirituality, ba priam teológie duchovného detstva Nennoliny. Jej cestu nazýva nielen kristologickou, ale aj v plnosti trinitárnou a mariologickou. Možno teda v úžase nasávať plnými dúškami mystickú atmosféru, v ktorej sa Božia milosť "pohráva" s pokornou detskou dušou a malá Nennolina doslova "tancuje" pred Božou tvárou. (Prevzaté z Katolíckych novín 18/2012).

 

Kúpou tejto knižky podporíte  Školské sestry.

Knihu sa dá kúpiť cez internetovú stránku vydavateľstva Don Bosco, v kníhkupectvách s náboženskou literatúrou alebo si ju môžete objednať za akciovú cenu 4.50 eur  priamo u Školských sestier na mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. a pošleme vám ju poštou na dobierku.

Doplnkové informácie