Deň matiek v KPC bl. Jána Pavla II.

13. mája 2012 pripravili Hasiace prístroje (deti a mládež z divadelného krúžku v CVČ bl. Jána Pavla na Šváboch) a sestry františkánky pre naše mamičky a ich blízkych pekný program z príležitosti Dňa matiek. Na úvod sa nám prihovoril pán kaplán Marcel, pani riaditeľka CVČ Ing. Hužvárová, sr. Bernadeta a náš otec kanonik Šechný.

Približne hodinový program mal dve časti: kultúrno - duchovnú a kultúrno – zábavnú. V prvej nám šípková Ruženka pripomenula, že aj my potrebujeme Princa s dobrým srdcom plným lásky – Ježiša Krista. Potrebujeme ho oveľa viac, než spiaca Šípková Ruženka. Panna Mária – MAMA, je pre nás spojencom i vzorom. V druhej, zábavnej časti k nám zavítal pán Prof., Doc. Roland Vareška, Csc, vedec na Hotelovej akadémii v Prešove, ktorý už 61 rokov robí výskum, ako uvariť, či upiecť čokoľvek dobré, aby sa to hneď nezjedlo. A podarilo sa mu to!!! Každá mamička, aj nie mamička, si odniesla domov jeho špecialitu.

Potom nám Hasiace prístroje (naozaj hasia nudu) rozdali tombolu a zahrali rozprávku o 12 – tich mesiačikoch. Nebolo to hocičo, pretože Sečeňa - najväčšieho mesiačika hral náš pán kaplán Marcel Jurč a bol skvelý. Na záver sme sa pomodlili za mamičky a pozvali ich na krátke, skromné, ale srdečné agapé.

Pozri

Doplnkové informácie