Široké

082 37 Široké 368
tel.: 0904 892 124
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Poslanie:

  • vyučovanie náboženstva v základnej škole a práca v materskej škole
  • činnosť v centre voľného času
  • práca s deťmi a mládežou vo farnosti

 

Rozprávkové popoludnie a tvorivé dielne pre deti, mládež a mamičky s deťmi

Po novom roku sme sa s deťmi, mamičkami a mladými stretli pri tvorivých dielňach a rozprávke. Kým deti sledovali "Ako vycvičiť draka" a zabávali sa pri rôznych hrách so sestrou Amabilis, starší sa pustili do tvorby náušníc a prstienkov. Že ich to naozaj chytilo a robili to so všetkou húževnatosťou sa môžete presvedčiť na vlastné oči TU.

Vianočná akadémia v Širokom

"Dnes sa vám ... narodil Spasiteľ Kristus Pán."

Dňa 30.12. 2012 sme sa spolu s množstvom veriacich stretli pri vianočnej akadémii, ktorou nás sprevádzali dvaja veľmi milí anjeli. Ako sami povedali: "Poďme trochu viac nahliadnuť do hĺbky vianočného tajomstva." A vás pozývame nahliadnuť do príprav, priebehu a zákulisia. Nech sa páči!

„Stretnutia s Pannou Máriou“

Deti v Širokom prežívali v čase od 9. do 14. júla 2012 jednotlivé tajomstvá zo života Panny Márie a jej Syna na spoločných stretnutiach počas farského detského tábora. Ponúkame vám zostrih fotografií z jednotlivých dní.

Fatimské posolstvo

V čase od 8. do 10. novembra sme v Širokom prežívali Fatimské posolstvo. 8. novembra vo večerných hodinách sme si pozreli film Fatima a od 9. do 10. novembra nám Fatimské posolstvo priblížil dp. Pavol Benko, SF v rámci cyklu prednášok a prezentácií. Ponúkame vám krátky fotozostrih.

Svätý Anton Paduánsky - Slávnosť v Širokom

Sv. Anton Paduánsky patrí nepochybne medzi najväčšmi uctievaných svätých. Svojím životom mimoriadne oslávil Boha a urobil veľa dobrého pre mnohých ľudí.


13. júna 2012 sme spoločne slávili prvú odpustovú slávnosť. Sv. omšu celebroval  vdp. Miroslav Kyšeľa, správca našej kaplnky, ktorý nám priblížil osobnosť sv. Antona Paduánskeho. Do našej kaplnky sa rekordne zmestilo 23 dobrých ľudí. Po liturgickej slávnosti sme sa spoločne podelili o svoje radosti i starosti pri spoločne prežívanom agapé. Kto by chcel aspoň trošku zažiť prežívanú atmosféru, môže nahliadnuť viac... (viď fotozostrih)

Ďakujeme všetkým, ktorí s nami vytvorili krásne spoločenstvo... Smile

Doplnkové informácie